Pożegnanie funkcjonariuszy z kadry kierowniczej w komendzie Policji

gniezno24.com 1 miesiąc temu

Pięciu policjantów, którzy od lat pełnili swoje funkcje na stanowiskach kierowniczych w KPP Gniezno, zakończyło swoją służbę i tym samym przeszli na emeryturę.

W Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie odbyła się uroczystość pożegnania funkcjonariuszy. Każdy z innym stażem, dorobkiem zawodowym i osiągnięciami podczas lat służby, spotkali się z kierownictwem KPP, otrzymując podziękowania za współpracę i poświęcenie podczas lat spędzonych w mundurze. Słowa te kierowali do nich insp. Przemysław Kozanecki oraz jego zastępcy kom. Mariusz Masłowski i mł. insp. Robert Recki. Odchodzącym na emeryturę podziękowali także koledzy i koleżanki obecni na spotkaniu.

– Rozstającym się ze służbą funkcjonariuszom dziękujemy za profesjonalizm i pełną zaangażowania i poświęcenia służbę, a także życzymy spełnienia wszystkich planów na nowym etapie życia oraz dobrego zdrowia i dużo osobistej satysfakcji – piszą policjanci.

  • Podkom. Dariusz Szymalak pełnił służbę od 2000 roku. Swoją karierę rozpoczynał w Komisariacie Kolejowym Poznań Główny. W 2008 roku został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie, w pionie kryminalnym. Od 2016 roku zajmował stanowiska kierownicze. W marcu 2019 roku został Naczelnikiem Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Odznaczony brązową odznaką zasłużony policjant.
  • Podinsp. Krzysztof Przybyła służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku początkowo w Oddziałach Prewencji KWP w Poznaniu. Od 1995 roku związany jest z gnieźnieńską jednostką. Podczas swojej kariery pracował w Zespole Dyżurnych, Komisariacie Policji w Łubowie, Kiszkowie, Czerniejewie, w Wydziale Kryminalnym KPP w Gnieźnie, na stanowisku dyżurnego. W 2016 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Kłecku. W dniu 9 marca 2021 roku został Naczelnikiem Wydziału Prewencji KPP w Gnieźnie. Odznaczony srebrnym medalem za długoletnią służbę.
  • Asp. szt. Piotr Barański pełnił służbę w Policji od 1994 roku, na początku w pionie prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, by dwa lata później rozpocząć karierę w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie. W 2016 roku awansował na stanowisko kierownika Ogniwa Kryminalnego w Komisariacie Policji w Kłecku, później Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. W marcu 2022 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Kłecku. Asp. szt. Piotr Barański w okresie swojej służby był odznaczony brązową i srebrną odznaką Zasłużony Policjant, srebrnym medalem za długoletnią służbę, a także był wielokrotnie wyróżniany nagrodami motywacyjnymi przez przez Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie. Słowa podziękowania za wieloletnią pracę, służbę oraz współpracę oraz życzenia, by na emeryturze zrealizował wszystkie pasje i marzenia, które dotychczas odkładane były na drugi plan przekazali również w dniu 19 lutego br. włodarze gmin z Kłecka, Kiszkowa i Mieleszyna.
  • Asp. szt. Paweł Rożynek – w służbie w Policji od 1991 roku, początkowo w Komisariacie Policji w Kiszkowie, następnie od 2000 roku na stanowisku detektywa w Komisariacie Policji w Kłecku. W 2022 roku awansował na stanowisko kierownika. Odznaczony złotym medalem za długoletnią służbę. W dniu 19 lutego br. również otrzymał podziękowania za służbę od włodarzy Kłecka, Kiszkowa i Mieleszyna.
  • Asp. szt. Dariusz Górny w służbie od listopada 1998 roku. Początkowo w pionie prewencyjnym Komendy Stołecznej Policji, następnie w kwietniu 2001 roku został przeniesiony do gnieźnieńskiej jednostki, a dokładnie do Komisariatu Policji w Trzemesznie, gdzie pełnił służbę patrolowo – interwencyjną. Następnie awansował na stanowisko dzielnicowego, a od 2007 roku wykonywał zadania w pionie kryminalnym w Trzemesznie, a następnie w Gnieźnie. Od lipca 2022 roku zajmował stanowisko kierownika referatu w Wydziale Kryminalnym.
źródło: KPP Gniezno
źródło: KPP Gniezno
Idź do oryginalnego materiału