Pożar hali produkcyjnej w Pełkiniach: walka z żywiołem w trudnych warunkach

plotkosfera.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: Biedronka


W Powiecie Jarosławskim na Podkarpaciu, w miejscowości Pełkini, wybuchł poważny pożar hali produkcyjnej, który wciąż jest gaszony przez strażaków z 30 zastępów straży pożarnej. Na miejscu akcji jest w tej chwili blisko 100 strażaków, którzy walczą z żywiołem w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wakatność ogromny: hala produkcyjna o wymiarach 90 na 12 metrów, jest objęta płomieniami, które grożą przeniesieniem się na bliźniaczy budynek stojący w sąsiedztwie. Według informationów bryg. Marcina Betlei, rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, strażacy podejmują wszelkie możliwe kroki aby uniemożliwić dalsze rozprzestrzenianie się ognia.

Aktualne działania straży pożarnej skupiają się na ograniczaniu strat materialnych i zapobieganiu dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Sprawia to, iż strażacy muszą podejmować szybkie i skuteczne działania, aby uniemożliwić dalsze powiększanie się pożaru.

Warunki atmosferyczne na miejscu akcji są bardzo trudne: gęste kłęby dymu i silny wiatr utrudniają prace strażaków. Dodatkowo, według ustaleń służb, w chwili wybuchu pożaru hala była pusta, co sprawia, iż nie ma niebezpieczeństwa dla ludzi.

Akcja gaśnicza jest wspólnym wysiłkiem jednostek straży pożarnej z wielu powiatów Podkarpacia: jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego, łańcuckiego, stalowowolskiego, leżajskiego i sanockiego. Co więcej, w akcji uczestniczą także inne służby, które pomagają strażakom w walce z żywiołem.

Według danych statystycznych, w Polsce w 2020 roku wybuchło ponad 25 tysięcy pożarów, co jest przyczyną śmierci wielu osób i strat materialnych. W związku z tym, pilne jest, abyśmy podejmowali wszelkie możliwe kroki, aby zapobiec wybuchowi pożarów i chronić ludzi i mienie.

Wyniki akcji gaszenia pożaru w Pełkiniach będą monitorowane, a informacje o jej przebiegu będą przekazywane na bieżąco. Strażacy i inne służby będą kontynuowały swoją walkę z żywiołem, aby uniemożliwić dalsze rozprzestrzenianie się ognia i ograniczyć straty materialne.

Źródła:

* Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej
* Najwyższa Izba Kontroli
* Główny Urząd Statystyczny

Idź do oryginalnego materiału