Ponad 6 kilogramów marihuany zabezpieczone

2 miesięcy temu

Policjantka po służbie, która wykonywała czynności jako kurator społeczny ujawniła w jednym z pilskich mieszkań znaczną ilość marihuany. Do działań włączyli się funkcjonariusze pilskiej jednostki, którzy zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za wytwarzanie znacznej ilości narkotyków.


W ubiegły piątek, 24 listopada 2023 roku policjantka, która służyła wcześniej w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, a w tej chwili jest Oficerem Dyżurnym w Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie wykonywała czynności jako kurator społeczny. Po wejściu do mieszkania na jednym z pilskich osiedli policjantka zauważyła znajdujący się tam susz roślinny w postaci marihuany. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze z pilskiej jednostki.

Po dokładnym przeszukaniu mieszkania policjanci zabezpieczyli ostatecznie ponad 6 kilogramów marihuany. Jej właścicielem okazał się właściciel mieszkania – 32 letni mieszkaniec Piły. Mundurowi na poczet przyszłej kary zabezpieczyli także znajdującą się tam gotówkę w kwocie 2000 złotych.

Zebrany w ramach sprawy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów związanych z uprawą konopi oraz wytwarzaniem znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany. Za popełnione przestępstwa może grozić kara choćby 20 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Wojciech Zeszot

Idź do oryginalnego materiału