Ponad 34 tysiące kontroli na Dolnym Śląsku. Dziesiątki kierowców wpadły po alkoholu i narkotykach

pulslegnicy.pl 11 godzin temu

Przez tydzień dolnośląscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole drogowe w ramach akcji „Alkohol i Narkotyki”. Skontrolowano ponad 34 tysiące kierowców. Bilans działań pokazuje, iż mimo licznych apeli wciąż nie brakuje osób, które siadają za kierownicą po alkoholu lub narkotykach.

Przez siedem dni – od 15 do 21 czerwca – na drogach Dolnego Śląska trwała akcja „Alkohol i Narkotyki”. Jej celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

W trakcie działań funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu ponad 34 tysiące kierowców. Kontrole wykazały, iż 56 osób prowadziło pojazd po spożyciu alkoholu.

Policjanci sprawdzali także obecność narkotyków w organizmie kierujących. Badaniu poddano 81 osób, z czego aż 12 znajdowało się pod wpływem środków odurzających.

To nie jedyne nieprawidłowości ujawnione podczas tygodniowej akcji. Funkcjonariusze zatrzymali również 20 kierowców, którzy prowadzili pojazdy mimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia, a kolejnych 20 miało cofnięte uprawnienia decyzją starosty.

Policja przypomina, iż prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału