Polskie służby namierzyły 10 cudzoziemców. „Zagrożenie dla bezpieczeństwa”

news.5v.pl 1 miesiąc temu

Straż Graniczna, we współpracy z 8. Bazą Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach, zorganizowała operację powrotową, z wykorzystaniem wojskowego statku powietrznego, której celem było deportowanie 10 cudzoziemców do ich państw pochodzenia” czytamy w komunikacie opublikowanym przez Straż Graniczną.

W ramach akcji wydalono z Polski ośmiu obywateli Gruzji oraz dwóch obywateli Tadżykistanu. Jak informuje SG, „dziewięć osób stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego”.

Jednym z deportowanych jest obywatel Tadżykistanu, wobec którego minister spraw wewnętrznych wydał decyzję o wydaleniu oraz o zakazie ponownego wjazdu ma terytorium Polski i innych państw Schengen na okres 10 lat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tadżyk był powiązany z Państwem Islamskim

Tadżyk został zatrzymany przez ABW na terenie centralnej Polski. Należał do tzw. Państwa Islamskiego i ukrywał się pod fałszywymi danymi. Był też poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

Według ABW miał być od kilku lat zaangażowany w działalność terrorystyczną m.in. w rejonie konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie.

Mężczyzna powiązany był również z członkami organizacji Państwo Islamskie Prowincji Chorasan, wobec których prowadzone są śledztwa w związku z przygotowywaniem aktów terrorystycznych w kilku państwach europejskich przekazał PAP rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński.

Idź do oryginalnego materiału