Policyjny radiowóz znów przed CH Posnania. Jaki jest powód?

1 tydzień temu

Poznańska policja kontynuuje cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą poświęconych bezpieczeństwu w czasie ferii. Po zajęciach w szkołach prowadzonych w ostatnich tygodniach, przyszedł czas na działania „w terenie”. Dziś specjalne stoisko stanęło przed CH Posnania.

Od 10:00 do 16:00 na odwiedzających czekają atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych. Będzie można nie tylko lepiej poznać pracę funkcjonariuszy, ale także zobaczyć, jak wygląda pobieranie odcisków palców, czym jest aparat Piórkowskiego i jak wygląda i co zawiera walizka kryminalistyczna.

Dodatkowo, między 12:00 a 16:00 prezentowana jest praca z psem przewodnikiem.

By zobrazować teorię, chętni będą mogli sprawdzić, jak wyglądają skutki zażywania alkoholu i narkotyków, dzięki specjalnym alko- i narko-goglom.

Nie brakuje też koła fortuny i wielkoformatowej gry z zadaniami i.. nagrodami.

Na miejscu dostępny jest też darmowy popcorn i wata cukrowa.

Działania mają na celu szerzenie wiedzy na temat potencjalnych zagrożeń, a także działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa nie tylko w czasie ferii. Rozmowy z dziećmi i młodzieżą mają pomóc w uświadamianiu młodym poznaniakom, jak ich zachowania, nie tylko mogą wpływać na życie i zdrowi ich i innych ludzi, ale także jakie konsekwencje prawne mogą się z nimi wiązać.

Idź do oryginalnego materiału