Policjant w pojedynkę zapobiega masowej strzelaninie. Mocne nagranie

9 miesięcy temu

Nagranie z kamery umieszczonej na ciele policjanta, ze strzelaniny, która miała miejsce w Fargo w Pólnocnej Dakocie. W wyniku tej strzelaniny jeden policjant zginął, a dwóch innych oraz przechodzień zostali ciężko ranni. Jedyny ocalały oficer wezwał pomoc i wszedł w wymianę ognia z ciężko uzbrojonym strzelcem, który miał na sobie kamizelkę kuloodporną. Pistolet 9mm kontra zmodyfikowany karabin kalibru .223

Atak rozpoczął się, gdy czterech oficerów odpowiedziało na rutynowe zdarzenie dotyczące kolizji drogowej. Strzały padły, gdy trzech z nich stało lub chodziło w pobliżu pojazdu, w którym siedział strzelec Mohamed Barakata. Mohamed nie brał udziału w wypadku, a na miejsce trafił przypadkowo, wykorzystując to jako okazję do przeprowadzenia ataku, lub też planował przemieścić się i dokonać ataku gdzie indziej, ale bał się, iż zostanie rozpoznany przez policję.

Funkcjonariusz Robinson odpowiedział ogniem, raniąc Mohameda, który poruszał się po ziemi obok swojego pojazdu. Wideo pokazuje, iż Mohamed przez cały czas porusza się po ziemi, gdy słychać syreny, a Robinson wzywa go, aby podniósł ręce i upuścił broń, a następnie strzela do niego. Funkcjonariusz Robinson wystrzelił 31 strzałów, z czego 21 trafiały Mohameda, zapobiegając tym samym temu, co władze powiedziały, iż mogłoby być znacznie większym atakiem, związanym z letnimi festiwalami odbywającymi się w tym czasie w okolicy.

37-letni Mohamed, zastrzelił i zabił 23-letniego policjanta Jake’a Wallina i ciężko ranił funkcjonariuszy Andrew Dotasa i Tylera Hawesa. Mohamed ranił również przechodnia, Karlee Koswick, która była na miejsce zdarzenia jako poszkodowana w kolizji.

Jeden z rannych policjantów Jake Wallin zdążył wyciągnąć broń i oddać jeden strzał, zanim Mohamed go trafił ponownie.Widać profesjonalizm i szkolenie Robinsona w decyzjach, jakie podejmował podczas strzelaniny, sprawne przeładowanie broni, zmiana pozycji schronienia i ciągły ostrzał. Dwóch rannych policjantów i kobita trafili do szpitala, im życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Trzeci policjant zmarł na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusz Robinson po pozytywnej ocenie psychologicznej, wrócił do służby.

Mohamed Barakat był obywatelem Syrii, który przybył do USA na wniosek o azyl w 2012 roku i został obywatelem USA w 2019 roku. Po strzelaninie w jego aucie znaleziono 1 800 sztuk amunicji, domowej roboty granat, materiały wybuchowe i kamizelki kuloodporne.

Co interesujące w ostatnich pięciu latach, policjanci odwiedzali go już w domu dwa razy, w związku z tym iż mając pozwolenie na broń, wyszukiwał w internecie haseł: „Jak gwałtownie zabić”, „amunicja wybuchowa”, „naboje zapalające”, „masowe strzelaniny” i jedno dotyczące „wydarzeń obszarowych, gdzie są tłumy”, które przyniosły artykuł z nagłówkiem „Tysiące osób cieszą się pierwszym dniem Downtown Fargo Street Fair”, na dzień przed strzelaniną.

Zobacz nagranie:

Idź do oryginalnego materiału