Policjanci wspólnie z inspektorami ochrony środowiska zlikwidowali nielegalne wysypisko śmieci

2 miesięcy temu
W połowie września policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwie osoby. Funkcjonariuszy wspierali inspektorzy ochrony środowiska. Zatrzymani to mężczyźni związani z procederem nielegalnego składowania odpadów w gminie Rutki. Obydwaj podejrzani usłyszeli zarzuty, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzenia policjantów wzbudziły samochody ciężarowe, które regularnie zjeżdżały z ekspresowej ósemki w gminie Rutki. Poruszały się lokalnymi drogami w kierunku, gdzie nie ma żadnych zakładów czy magazynów. W pobliżu znajduje się jedynie nieczynne wyrobisko kruszywa. gwałtownie wyszło na jaw, iż to właśnie miejsce było celem podróży dla wywrotek.
Wynikiem prowadzonych czynności było zatrzymanie na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, przebywających na terenie wyrobiska. Jeden z zatrzymanych to 46-letni kierowca ciężarówki, drugi to o 6 lat starszy operator ładowarki. Policjantów w czynnościach związanych z ta realizacją wspierali inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku.
Mężczyźni byli zaskoczeni i wpadli w ręce mundurowych bezpośrednio po wyładowaniu odpadów do wyrobiska. Oprócz zatrzymanego kierowcy ciężarówki w ręce funkcjonariuszy wpadł też operator spycharko-ładowarki, który zasypywał przywi
Idź do oryginalnego materiału