St. post. Marlena Jakubik oraz mł. asp. Emil Marchewka służą w Komisariacie Policji IV w Gdańsku. Ich praca to nie tylko zatrzymywanie sprawców, realizowanie interwencji, patrolowanie, ale także bezpośrednie ratowanie życia, jak w tej sytuacji.
Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, a szybka i profesjonalna reakcja służb może zapobiec tragedii, tak jak to było w tym przypadku. jeżeli dzieje się coś złego i wiesz, iż życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.
Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:
- 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
- 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
- 800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie psychicznym
- 112 – numer alarmowy
(KWP w Gdańsku / sc)