Policja w Oświęcimiu chroni ofiary przemocy: zakaz zbliżania się dla agresora

oswiecimonline.pl 2 miesięcy temu

Policjanci z Oświęcimia wydali zakaz zbliżania się dla 25-letniego agresora, chroniąc jego 23-letnią żonę i dziecko przed przemocą. Policja apeluje o zgłaszanie przemocy i oferuje wsparcie dla ofiar.

Policja Oświęcim

Policja w Oświęcimiu chroni ofiary przemocy: zakaz zbliżania się dla agresora

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji, chroniąc rodzinę pokrzywdzoną przemocą, zastosowali wobec agresora zakaz zbliżania i kontaktowania z żoną i dzieckiem.

Interwencja i Działania Policji

Wczoraj, 10 lipca 2024 roku, po południu dzielnicowi, realizując zadania w ramach procedury Niebieska Karta, ustalili, iż 25-letni mieszkaniec Oświęcimia przez cały czas stosuje przemoc wobec swojej 23-letniej żony. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, iż po kolejnej awanturze domowej mężczyzna opuścił mieszkanie, informując, iż wyjeżdża z miasta. W związku z tym funkcjonariusze, po zebraniu niezbędnych informacji, wydali wobec 25-latka zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną. W tej sprawie wszczęto również postępowanie w związku z podejrzeniem przestępstwa znęcania fizycznego i psychicznego. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Apel Policji: Przerwij Przemoc

Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przemocą przerwały milczenie i złożyły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania. Pomoc i wsparcie dla osób pokrzywdzonych przemocą oferuje wiele instytucji, w tym powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej oraz ośrodki interwencji kryzysowej.

Wsparcie dla Ofiar i Świadków Przemocy

Funkcjonariusze kierują swój apel również do świadków przemocy, którymi najczęściej są sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Informując o przemocy, świadkowie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Niebieska karta – jak zdobyć i jakie są konsekwencje jej posiadania?
Idź do oryginalnego materiału