Polacy ocenili służby. Historyczny wynik Straży Pożarnej i Straży Granicznej

bejsment.com 3 dni temu

Polacy coraz lepiej oceniają Straż Graniczną.

Aż 97% ankietowanych ocenia pracę straży pożarnej bardzo dobrze, co stanowi najlepszy wynik w kraju. Z badania CBOS wynika również, iż Straż Graniczna osiągnęła najlepszy rezultat w swojej historii.

Autorzy badania podkreślają, iż działalność Państwowej Straży Pożarnej cieszy się powszechnym uznaniem. Pozytywne oceny pracy strażaków deklaruje niemal wszyscy ankietowani (97%), a nikt nie wyraża zastrzeżeń.

Z kolei pracę policji pozytywnie ocenia siedmiu na dziesięciu badanych, czyli 70%. To wynik o 6 punktów procentowych wyższy niż sześć miesięcy temu. Negatywne opinie na temat policji wyraża jedna piąta respondentów, czyli 20%, co oznacza spadek o 5 punktów procentowych.

Pozytywne oceny pracy policji dominują we wszystkich analizowanych grupach społeczno-demograficznych. Najbardziej pozytywnie oceniają ją m.in. pracownicy usług, rolnicy, osoby o niskich dochodach, osoby regularnie uczestniczące w praktykach religijnych oraz zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości i Trzeciej Drogi.

Wyższy niż średni poziom niezadowolenia z pracy policji odnotowuje się wśród osób w trudnej sytuacji materialnej, w wieku 25-34 lat, uczniów, studentów oraz sympatyków Konfederacji.

Notowania Straży Granicznej, która przez lata media głównego nurtu i celebryci z Agnieszką Holland na czele były oskarżane o najgorsze zbrodnie, poprawiły się zarówno w porównaniu do poprzednich sześciu miesięcy, jak i do wcześniejszych lat. We wrześniu 85% Polaków pozytywnie oceniło pracę strażników granicznych, co stanowi wzrost o 14 punktów procentowych w porównaniu z wynikami sprzed sześciu miesięcy. Negatywne opinie wyraziło jedynie 3% badanych, co oznacza spadek o 4 punkty procentowe.

Pozytywne oceny Straży Granicznej zdecydowanie dominują we wszystkich grupach społeczno-demograficznych. Krytyczne opinie częściej pojawiają się wśród wyborców Lewicy, osób niezwiązanych z praktykami religijnymi oraz mieszkańców największych miast.

Na podst. Polsat News

Idź do oryginalnego materiału