PODKARPACIE: Zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden był poszukiwany, drugi miał narkotyki

1 miesiąc temu

PODKARPACIE. Dzięki ścisłej współpracy funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariuszy z przemyskiej jednostki zatrzymano 29-latka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Przemyślu za rozbój. Dodatkowo policjanci zatrzymali innego mężczyznę, który miał przy sobie środki odurzające.

W lutym ubiegłego roku, na terenie Przemyśla, 29-latek wspólnie z innym mężczyzną, dopuścili się rozboju. Za popełnione przestępstwo 29-latek został skazany przez Sąd Rejonowy w Przemyślu na 4 lata pozbawienia wolności. Ponieważ ukrywał się przed organami ścigania, przemyski sąd wydał za nim list gończy.

Mężczyzna miał już kryminalną przeszłość i był znany policjantom. Między innymi w styczniu 2017 roku dopuścił się czynnej napaści wobec interweniujących funkcjonariuszy Policji, próbując zaatakować ich nożem. Dlatego był traktowany jako osoba niebezpieczna. Z uwagi na to, w lutym 2024 r. sprawę poszukiwań 29-latka przejęli funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W wyniku podjętych czynności oraz ścisłej współpracy funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Rzeszowie oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Przemyślu, wytypowano miejsca na terenie powiatu przemyskiego, gdzie mógł ukrywać się poszukiwany. W ubiegły piątek funkcjonariusze kryminalni z Rzeszowa i Przemyśla zatrzymali 29-latka na terenie gminy Medyka.

W trakcie tej realizacji, w ręce przemyskich policjantów wpadł jeszcze 39-letni mieszkaniec Przemyśla. U mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli 37 zawiniątek ze skrystalizowaną substancją. Wstępne badania testerem potwierdziły, iż są to środki odurzające. Dodatkowo okazało się, iż 39-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu, w celu ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających.

W wyniku wspólnych działań rzeszowskich oraz przemyskich funkcjonariuszy, 29-latek kolejne 4 lata spędzi w zakładzie karnym, natomiast 39-latek za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem.

źródło: KMP Przemyśl

Idź do oryginalnego materiału