Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić na lód. Policjanci przestrzegają przed zagrożeniami

2 miesięcy temu
Wchodzenie na nieznane, zamarznięte akweny jest lekkomyślne i nieodpowiedzialne. Takie zachowanie może doprowadzić do tragedii. Policjanci w trosce o zdrowie i życie ludzkie apelują o ostrożność i rozsądek. Woda to żywioł choćby w zimie. Dlatego ważnym jest zapoznanie się z kilkoma radami, dzięki którym unikniemy zagrożenia i możemy uratować życie ludzkie. Od kilku dni temperatura powietrza jest na tyle niska, iż na taflach zbiorników wodnych pojawił się lód. To jednak nie oznacza, iż są one bezpieczne i można z nich korzystać jak ze sztucznych lodowisk. Dlatego policjanci codziennie kontrolują takie miejsca i sprawdzają, czy nie ma na nich bawiących się dzieci lub wędkarzy łowiących w przeręblu ryb.
Pamiętajmy, iż żadna tafla lodu nie jest na tyle gruba, by było na niej bezpiecznie. Dlatego apelujemy przede wszystkim do rodziców. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach, stawach i zbiornikach wodnych. Uczmy asertywności i umiejętności przewidywania niebezpiecznych zdarzeń.
Apelujemy również do przechodniów, którzy są świadkami niebezpiecznych zabaw dzieci. Zawsze możemy zareagować i poprosić, aby zeszły na brzeg. Kiedy nasze uwagi nie przynoszą rezultatu, skorzystajmy z numeru alarmowego i poinformujmy policjantów o tym, iż na zama
Idź do oryginalnego materiału