Piknik z przesłaniem

3 miesięcy temu

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Szansa” w Rejowcu Fabrycznym zaprosiło mieszkańców miasteczka na piknik edukacyjny pod hasłem „Nie bójmy się pomagać”. Wszyscy bawili się doskonale, ale nie tylko o dobrą zabawę chodziło. Główny cel to nauka udzielania pierwszej pomocy medycznej, w tym także obsługa defibrylatora AED.

Defibrylator, który w ramach mikrodotacji LGD PROMENADA S12 i z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców zakupiło Stowarzyszenie „Szansa”, jest już zarejestrowany w systemie ratownictwa i widoczny na mapie AED w internecie. Urządzenie znajduje się na stacji benzynowej MOYA w Rejowcu Fabrycznym (ul. Cementowa 2), gdzie w razie potrzeby jest dostępne całodobowo.

O tym, kiedy i jak używać AED mieszkańcy dowiedzieli podczas pikniku edukacyjnego, który w odbył się w minioną środę, 7 czerwca.

Pod okiem mundurowych i ratowników medycznych uczestnicy poznawali techniki udzielania pierwszej pomocy oraz zasady reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

– Dziękujemy wszystkim służbom, które włączyły się w akcję promowania bezpiecznych zachowań: Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, Ochotniczym Strażom Pożarnym w Rejowcu i Kaniem, Komisariatowi Policji w Rejowcu Fabrycznym i NZOZ Eskulap w Rejowcu Fabrycznym. Szczególne podziękowania należą się młodzieży i pedagogom z Zespołu Szkół Rolniczych w Siennicy Różanej za pyszne soki i sałatki owocowe oraz przepyszny miód z własnej pasieki – palce lizać. Podziękowania należą się także naszym wszystkim współorganizatorom – mówi Anna Szokaluk, prezes Stowarzyszenia „Szansa”. (w)

Idź do oryginalnego materiału