Paczki za pobraniem. Policjanci z Ustrzyk przestrzegają

1 miesiąc temu

Choć metoda oszustwa na paczki za pobraniem znana jest od dłuższego czasu, to oszuści znowu starają się naciągnąć na kurierskie paczki za pobraniem, których jednak nikt nie zamówił. jeżeli nie zamawiałeś przesyłki zachowaj czujność i nie przyjmuj przesyłek, a tym bardziej nie płać za nie.

Ostrzegamy przed kolejną metodą wyłudzania pieniędzy. Tym razem oszuści wysyłają za pobraniem niezamawiane paczki, w których są bezwartościowe rzeczy. Działanie oszustów polegają na tym, iż pod nieobecność domownika przyjeżdża kurier z przesyłką za pobraniem. Domownicy, nieświadomi, iż ktoś bliski niczego nie zamawiał, odbierają paczkę, uiszczając opłatę.

Przy każdym kontakcie z osobą dostarczającą przesyłki, należy zachować szczególną ostrożność i nigdy nie odbierać paczek, których nie zamawialiśmy. Bądźmy czujni i pamiętajmy, iż przy odbiorze płatnej przesyłki w imieniu kogoś bliskiego, najlepiej przed zapłatą, warto skontaktować się z faktycznym adresatem i zapytać, czy spodziewał się przekazu, za który będzie musiał zapłacić. o ile nie mamy pewności, nic nie odbierajmy i nie podpisujmy.

Wielokrotnie w takich przypadkach ludzi w mieszkaniach odwiedza prawdziwy kurier, co dodatkowo może powodować uśpienie czujności. Kurier przychodzi z paczką wysłaną za pobraniem. W środku przesyłki ofiary oszustwa znajdują się na przykład bezwartościowe i wątpliwej jakości rzeczy.

Policjanci apelują o ostrożność. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, za jaką transakcję mamy zapłacić, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

KPP Ustrzyki Dolne

Idź do oryginalnego materiału