Oszuści podszywają się pod duży urząd. Nie klikaj w linki!

1 rok temu
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami. Podszywając się pod ZUS wysyłają fałszywe wiadomości SMS. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.
Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Dokładnie czytajmy otrzymane wiadomości i nie klikajmy w podejrzane linki ani nie pobierajmy załączników niewiadomego pochodzenia - mówi Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.
Zakład apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości zawierającej podejrzane treści, jeżeli pisana jest np. niezbyt poprawną polszczyzną albo dotyczy świadczeń, o które nie wnioskowaliśmy.
Jeśli otrzymaliśmy SMS o treści "Masz do odebrania nieodebrane świadczenie z ZUS, prosimy o jak najszybsze jego otrzymanie, musisz przejść do uzupełnienia: https://cutl.(...)", to może być oszustwo.
ZUS nie wysyła do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosi też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji - po
Idź do oryginalnego materiału