Oświadczenia o wszczęciu procesu Jonathana Majorsa w sprawie przemocy domowej – ostateczny termin

oen.pl 2 miesięcy temu


AP Photo/Yuki Iwamura

(Uwaga redaktora: We wcześniejszej wersji tej historii podano, iż prokuratorzy z Manhattanu prowadzący proces Jonathana Majorsa w sprawie przemocy domowej stwierdzili, iż oskarżycielka Grace Jabbari stwarza potencjalne ryzyko samobójstwa. Dziś rano to powiedziała obrona. Przepraszamy za błąd i poprawiliśmy go) Jonathan Majors użył okrucieństwa i manipulacji, aby kontrolować Grace Jabbari, a kiedy jego dziewczyna, z którą był od dwóch lat, odkryła, iż ​​uznany aktor zdradza ją z inną kobietą, znęcanie się psychiczne przybrało formę fizyczną, oskarżyciel powiedział dziś przed nowojorską ławą przysięgłych w mowie otwierającej: proces aktora dotyczący przemocy domowej.

Zastępca prokuratora okręgowego na Manhattanie, Michael Perez, powiedział w poniedziałek ławom przysięgłych, iż 25 marca Majors powiadomiła numer 911, iż Jabbari prawdopodobnie próbowała popełnić samobójstwo, co później było częścią jej oceny przeprowadzonej tego wieczoru w miejscowym szpitalu. Lekarze w Bellevue ustalili, iż nie grozi jej samobójstwo, co jest jednym z powodów, dla których Gabbari została wypuszczona tej nocy. W swoim oświadczeniu wstępnym wygłoszonym dziś rano obrończyni Priya Chaudhry powiedziała, iż ​​Jabbari rzeczywiście groził samobójstwem. Zarówno Jabbari, jak i Majors siedzieli na sali sądowej i przyglądali się poniedziałkowym oświadczeniom wstępnym.

Nic więc dziwnego, iż dzisiejszego ranka w oświadczeniach wstępnych oskarżenia i obrony pojawiła się opowieść o dwóch bardzo różnych zdarzeniach.

The Wyznanie wiary III aktor zostawił Jabbari ze złamanym palcem, bólem skręconego ramienia i krwawiącą raną za uchem, wyrywając jej telefon komórkowy podczas nocnej jazdy samochodem po Manhattanie między 24 a 25 marca, powiedział ADA Perez .

Wybrana 30 listopada z puli 39 osób ława przysięgłych złożona z trzech mężczyzn i trzech kobiet oraz dwóch zastępców będzie oceniać napaść i molestowanie wobec Majors w procesie, który ma trwać dwa tygodnie. Jabbari, która w październiku zgłosiła się na policję w oparciu o skargę wzajemną złożoną przez Majors, znajduje się na liście świadków oskarżenia składającej się z kilkunastu osób i oczekuje się, iż będzie składać zeznania.

Na razie nie jest jasne, czy Majors zajmie stanowisko w swojej obronie. Aktorowi, który na początku tego roku przyznał się do niewinności, grozi do roku więzienia, jeżeli zostanie skazany.

Opisując wspomniany wieczór, ADA Perez powiedział także sądowi, iż Jabbari zauważył wiadomość na telefonie komórkowym Majors od innej kobiety i chwycił ją. Gdy kierowca się zatrzymał, a konfrontacja przeniosła się na ulicę w Chinatown, Majors również brutalnie wepchnął Jabbari z powrotem do samochodu z szoferem, wrzucając ją „jak piłkę nożną z powrotem do Escalade” – powiedział Perez.

Perez zapewnił, iż w przeciwieństwie do sprzeczki wewnątrz pojazdu, potrącenie zostało uchwycone przez kamerę.

Niejednokrotnie, jak stwierdził, Majors „uderzała, popychała i w inny sposób narażała Grace Jabbari na kontakt fizyczny” z zamiarem wyrządzenia jej krzywdy i nękania, a nagrania wideo i dokumentacja medyczna potwierdzą jej konto. Perez nazwał rzekomą napaść kulminacją związku zakorzenionego w „przemocy domowej”, której dopuszczają się majorzy przeciwko Jabbari podczas ich wspólnego czasu, co zamierzają wykazać prokuratorzy.

Prawniczka Majors, Priya Chaudhry, przedstawiła zupełnie inną wersję wydarzeń tamtej nocy.

Obrońca powiedział przed sądem w poniedziałek, iż „sekundowa sprzeczka o SMS-a” zamieniła się w noc pełną imprez i tańców z nieznajomymi w klubie dla zdrowego Jabbari. Chaudhry dodał, iż Jabbari wrócił później sam do swojego mieszkania, podczas gdy Majors wycofał się do pokoju hotelowego i powiedział Jabbari, iż ich związek się skończył.

Prawnik dodał ławie przysięgłych, iż prokuratura będzie próbowała „odciągnąć cię opowieściami o miesiącach i latach poprzedzających ten incydent” oraz „sprawami dotyczącymi Jonathana Majorsa, które nie mają nic wspólnego z tym, co wydarzyło się w samochodzie”. Patrząc na panel, Chaudhry szczegółowo opisał wysiłki, jakie Majors poczynił, aby dostać się tam, gdzie jest w Hollywood, i błagał, aby „zakończyć dla niego ten koszmar”.

Majors została aresztowana pod koniec marca w mieszkaniu w Chelsea, które dzielił z Jabbarim, po tym, jak zadzwonił pod numer 911, a policja zapytała ją, co się stało. W swoim oświadczeniu wstępnym ADA Perez wyjaśnił, iż Jabbari niechętnie ujawniał, co się stało, ponieważ „oskarżona manipulowała nią w przeszłości i uczyła ją milczeć”. Stwierdził również, iż Jabbari został zasugerowany obecnością Majora podczas przesłuchania z policją.

Chaudhry odparła, iż ​​dowody wykażą Jabbari – po godzinach spędzonych poza Majors, iż spędziła „rozmawiając, wysyłając SMS-y, pijąc, tańcząc, imprezując” i „płacząc z powodu swego przekonania, iż ​​pan Majors… był niewierny” – powiedziała policji, iż nie wie co coś jej się przydarzyło i nie potrafiła wyjaśnić swoich obrażeń, dopóki policja nie zapytała jej, czy spowodował je Majors. „Złożyła te fałszywe oświadczenia, aby odebrać mu wszystko, nad czym pracował przez całe życie” – powiedział Chaudhry, dodając: „To sprawa dotycząca zakończenia związku, a nie przestępstwa – przynajmniej nie takiego, którego dopuścił się Majors . Ten człowiek jest niewinny.”

Majors przybyli ubrani w długi czarny płaszcz, czarny beret i okulary przeciwsłoneczne. Towarzyszyła mu garstka osób, w tym aktor Meagan Good. Na sali sądowej Majors, ubrany w ciemną marynarkę założoną na krótki golf, szedł wzdłuż pierwszego rzędu siedzeń na galerii bezpośrednio za nim, rozdając kibicom krótkie uściski i całusy.

Przed powołaniem ławy przysięgłych wszystkie strony zgodziły się – na wniosek prokuratury – oddalić cztery z ośmiu zarzutów postawionych Majors i połączyć je w pozostałe zarzuty. Nastąpiła kolejna runda sporów prawników na temat dowodów, podczas której sędzia Michael Gaffey nałożył ograniczenia na to, ile przysięgli będą mogli zobaczyć i usłyszeć w zakresie materiałów wideo i audio.

Sędzia Gaffey powiedziała również, iż gdy Jabbari będzie na zeznaniu, obrona może zapytać mieszkającą w Londynie trenerkę ruchu drogowego, czy biuro prokuratora okręgowego obiecało jej pomoc w uzyskaniu wizy pracowniczej do USA w zamian za współpracę. Gaffey powiedział także prawnikom Majors: „Jeśli odpowiedź brzmi nie, idziecie dalej”.

Zeznania świadków mają się rozpocząć po obiedzie. Wcześniej sędzia Gaffey napominał widzów, aby zachowywali swoje reakcje dla siebie, bez „przewracania oczami” i „śmiechu”. Nie było jasne, czy sędzia zauważył, iż ktoś w galerii wyraźnie reagował na oświadczenia wstępne.

Rozprawa z ławą przysięgłych to rzadka sprawa o wykroczenie, która jednak wiąże się z wysokimi stawkami osobistymi i zawodowymi dla oskarżonego, którego obiecująca kariera w zasadzie została zatrzymana. Fakty są jednak takie, iż gwiazda Majors wyraźnie przygasła po aresztowaniu zeszłej wiosny, a na światło dzienne wypłynęły inne twierdzenia o groźbach i brutalnym zachowaniu. Jego sprawa karna toczyła się przez miesiące odroczeń i przesłuchań przedprocesowych.

Niektóre z tych ostatnich miały miejsce za zamkniętymi drzwiami, a w zeszłym tygodniu publiczności odmówiono wstępu na salę sądową. Tym rzadkim posunięciem było wysłuchanie sporów na temat materiałów, które sędzia Michael Gaffey nazwał tak „uprzedzającymi i podżegającymi” wobec Majors, iż ostatecznie odrzucił ich zwolnienie, a następnie przypieczętował swoje orzeczenie w tej sprawie. Źródła przekazały portalowi Deadline, iż zapieczętowane dokumenty, o których mowa, zawierają informacje na temat potencjalnych incydentów z przeszłości z udziałem aktora zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii.

Policja na miejscu zdarzenia po tym, jak Majors zadzwonił pod numer 911, znalazła Jabbariego z siniakami, obrzękiem i skaleczeniem, po czym aresztowała aktora. Majors w skardze wzajemnej złożonej w czerwcu stwierdził, iż Jabbari rzucił się na niego wściekły z zazdrości podczas jazdy samochodem po dolnym Manhattanie w nocy 25 marca, a on próbował się bronić i rozładować konfrontację.

Przez całą sprawę zespół prawny Majorsa postrzegał go jako ofiarę rasistowskiej policji i źle prowadzonego śledztwa. Powołując się na SMS-y i nagrania wideo z tamtego wieczoru, prawniczka Majors, Priya Chaudhry, stwierdziła, iż ​​obrażenia Jabbari nie były na tyle poważne, aby uniemożliwić jej późniejsze pójście do klubu nocnego.

Podczas przesłuchania przysięgłych Chaudhry przypomniała grupie 39 potencjalnych przysięgłych, iż jej klient nie ma obowiązku składania zeznań. Następnie zapytała, czy ktoś miałby o to pretensje do Majorsa, gdyby zdecydował się nie składać zeznań, a jeżeli tak, to czy ktoś byłby skłonny mu nie uwierzyć tylko dlatego, iż jest aktorem. Żadna ręka nie podniosła się.

Proces może również skierować oskarżenie przeciwko koledze z organów ścigania: detektywowi z nowojorskiej policji, który zalecił wszczęcie śledztwa w sprawie Jabbariego pod kątem napaści na majorów. Sędzia Gaffey orzekł, iż zarówno aresztowanie Jabbariego na podstawie tzw. wezwania „I-card”, jak i powody, dla których detektyw zdecydował się wszcząć sprawę przeciwko oskarżycielowi Majorsa, są uczciwe dla prawników i ławy przysięgłych.

Choć Majors pojawia się w drugim sezonie Disney+ Loki, został usunięty w kwietniu przez firmę zarządzającą Entertainment 360 i publicystę The Lede Company. Ogłoszono wcześniej role nominowanej do nagrody Emmy gwiazdy Maxa Kraj Lovecrafta wyschło, a kampanie reklamowe armii amerykańskiej i ewentualnego mistrza World Series Texas Rangers zostały wstrzymane. W październiku Disney usunął Magazyn Marzeniaz Majors w głównym występie, który już wywołał szum wokół Oscarów, jak wynika z harmonogramu premier.


Źródło

Idź do oryginalnego materiału