Okradli i pobili Francuza w taksówce na aplikację. Teraz są w rękach policji

2 miesięcy temu
Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju i kradzieży w jednej z taksówek na aplikację. Francuz został zaatakowany przez współpasażera, w czym pomógł mu kierowca. Podejrzani są już w rękach policji. W minioną sobotę, 23 września doszło do rozboju oraz kradzieży w Śródmieściu. Do policjantów zgłosił się pokrzywdzony Francuz, który został napadnięty podczas podróży jedną z taksówek na aplikację. Pokrzywdzony oszacował straty na prawie 3,5 tysiąca złotych.
Po zgłoszeniu mundurowi przystąpili do pracy i przystąpili do czynności. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu, szczegółowo sprawdzili podejrzanych oraz zbadali okoliczności zdarzenia. Obu sprawców udało się złapać dzień po rozboju.
- Już następnego dnia przed godz. 13.00 kryminalni zatrzymali na Ujeścisku pierwszego ze sprawców rozboju. Jeszcze tego samego dnia, chwile po godz. 18.00 kryminalni zatrzymali na terenie Śródmieścia drugiego sprawcę - mówi Mariusz Chrzanowski z KMP w Gdańsku.
We wtorek, 26 września sprawcy zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty rozboju oraz kradzieży. Sąd przychylił się też do wniosku zastosowania trzymiesięcznego are
Idź do oryginalnego materiału