Nowy zwrot w śledztwie przeciwko oszustom. Wśród zatrzymanych kobieta

2 godzin temu

Grupa przestępcza działała na terenie całego kraju

Wszystko zaczęło się w październiku 2024 roku.

- Jak ustalili śledczy, zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie całego kraju, wykorzystując metodę oszustwa "na policjanta". Jej członkowie podszywali się pod funkcjonariuszy policji, CBŚP lub pracowników prokuratury, przekonując pokrzywdzonych, iż ich oszczędności są zagrożone lub iż biorą udział w tajnej akcji służb

- przekazuje mł. asp. Izabela Wypychowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Ofiary oszustów straciły co najmniej 820 tys. zł, choć rzeczywista kwota strat może być znacznie wyższa. W listopadzie 2025 roku policjanci zatrzymali trzy osoby pełniące najważniejsze role w strukturze przestępczej. Przedstawiono im łącznie 41 zarzutów.

https://tulodz.pl/na-sygnale/tragiczna-noc-na-lodzkich-kozinach-kamienica-stanela-w-ogniu-nie-zyje-jedna-osoba/atlWZIHkeyjuRNZny23P

Od początku sprawy policjanci zatrzymali 19 osób

- 17 czerwca 2026 roku Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz innych wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, działając na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi, we wczesnych godzinach porannych zatrzymali kolejne pięć osób powiązane z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się oszustwami metodą "na policjanta". Funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanych. Zabezpieczyli telefony komórkowe

- mówi mł. asp. Izabela Wypychowska.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustw. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych, 40-letni mężczyzna, działał w warunkach recydywy, grozi mu podwyższony wymiar kary. Inny, 24-latek, okazał się być osobą poszukiwaną przez organy ścigania.

Od początku sprawy zatrzymano 19 osób.

Dołącz do kanału TuŁódź na WhatsAppie!

Idź do oryginalnego materiału