Niewybuch nad rzeką

extra.info.pl 2 tygodni temu

W lesie w pobliżu Białej Przemszy znaleziony został niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Saperzy zabezpieczyli bombę i zabrali na poligon do neutralizacji.

W poniedziałek (1 lipca) po godzinie 18:00, w rejonie Białej Przemszy przy granicy Jaworzna z Sosnowcem spacerujący wędkarz ujawnił niewybuch. Policjanci udali się na miejsce i zabezpieczyli znalezisko, a także powiadomili wojskowych saperów. Obecni na miejscu policyjni pirotechnicy ustalili, iż odnaleziony przedmiot to prawdopodobnie bomba lotnicza. Policjanci zabezpieczali to miejsce przed dostępem osób postronnych. Saperzy przejęli niewybuch i przewieźli na wojskowy poligon, gdzie zostanie zneutralizowany. Obecni na miejscu wojskowi potwierdzili, iż jest to pocisk artyleryjski o kalibrze 45 mm.

Policja przypomina, iż pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewybuchów, a tym bardziej ich przenosić czy rozbrajać. Kontakt z takimi przedmiotami może być śmiertelnie niebezpieczny. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. jeżeli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Pamiętajmy, iż bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące choćby do kilkuset metrów.

Idź do oryginalnego materiału