Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez mińskich policjantów

1 miesiąc temu

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją mińskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiej Służby Celno- Skarbowej, w jednym z lokali na terenie gminy Mińsk Mazowiecki ujawnili i zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. W tej sprawie został zatrzymany mężczyzna, który przyznał się do organizowania nielegalnego procederu.

Kilka dni temu mińscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celno- Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, przeszukali wytypowany lokal w gminie Mińsk Mazowiecki. Wybór skontrolowanego miejsca nie był przypadkowy, poprzedził go szereg czynności operacyjnych oraz pozyskanych informacji. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności, w pomieszczeniach ujawnili 5 automatów, które posłużyły do organizowania nielegalnych gier hazardowych. Mundurowi zabezpieczyli ponad 2 000 złotych w gotówce. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wraz z automatami do gry wynosi ponad 62 000 złotych.

Teraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej poprowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności, związanych z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa skodyfikowanego w art. 107 par. 1 Kodeksu Karno- Skarbowego, dokonano zatrzymania jednej osoby, która usłyszała zarzuty.

Za posiadanie automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł za każde nielegalne urządzenie. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara więzienia do 3 lat.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Idź do oryginalnego materiału