Narkotyki z powietrza

rc.fm 2 godzin temu

Żeby sprowadzić do Polski narkotyki używali m.in. drogi powietrznej – w ten sposób do kraju dotarły dziesiątki kilogramów środków odurzających, które odbierali na lądowisku w podostrowskiej miejscowości – Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko dziesięciorgu członkom większej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się sprowadzaniem i rozpowszechnianiem na terenie Wielkopolski, Dolnego Śląska i Mazowsza substancji zabronionych oraz praniem brudnych pieniędzy. W tym gronie jest m.in. 28-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który stał na czele organizacji oraz kilkoro jej najważniejszych członków. A wszystko trwało między 2019 a 2022 rokiem.

„Jak ustalono, część z tych narkotyków była transportowana przez członków grupy przy użyciu wiatrakowca, jest to forma statku powietrznego i odbierana na lądowisku w jednej z podostrowskich miejscowości. Inna część grupy wprowadzała te środki do obrotu. Ustalenia, które zostały poczynione, wykazały iż w wyniku działalności objętej postępowaniem do obrotu trafiło nie mniej niż 50 kg amfetaminy, 60 kg marihuany, 70 kg 3-CMC i ponad 3 kg kokainy. W tej sprawie na poczet przyszłych kar prokurator zabezpieczył mienie łącznej wartości blisko 1 180 000 zł, gotówkę w obcych walutach, nieruchomości oraz samochody” – powiedział radiuCENTRUM prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Teraz trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy sądowej. Oskarżonym grozi od roku do 15 lat pozbawienia wolności. W prowadzonym od 2021 roku na polecenie Centralnego Biura Śledczego Policji Wydział w Kaliszu zbiorczym postępowaniu aktami oskarżenia objęto łącznie 132 osoby, a w zakresie 103 innych włączono materiały do odrębnego postępowania.

Autor:

Personalia

e-mail [email protected]

Nazwisko:

Agnieszka Walczak

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału