Nakielska "drogówka" i sadkowscy mundurowi egzaminowali dzieci na kartę rowerową

1 rok temu

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego i sadkowscy mundurowi egzaminowali dzieci na kartę rowerową. Swoje umiejętności jazdy jednośladem sprawdzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, Rynarzewie i w Sadkach.

Aby zdobyć kartę rowerową, dzieci muszą podejść do egzaminu składającego się z dwóch części. Pierwszy etap, to sprawdzenie wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym, podczas drugiego, sprawdzane są praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Egzaminowani muszą też zaprezentować, jak rowerzysta powinien, zgodnie z przepisami, zachowywać się na skrzyżowaniach.

W ostatnich dniach policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego oraz mundurowi z sadkowskiego posterunku egzaminowali uczniów ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, Rynarzewie i w Sadkach. Dzieci pod nadzorem policjantów zdawały część praktyczną, która poprzedzona była egzaminem teoretycznym przeprowadzonym przez pracowników szkoły.

Uczniowie zakończyli egzamin sukcesem i niebawem otrzymają stosowny dokument uprawniający do jazdy jednośladem. Spotkanie z policjantami było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Idź do oryginalnego materiału