Morderca 8-latki został zabity przez kolegę z celi

1 miesiąc temu

Morderca 8-latki został zabity przez kolegę z celi po tym jak pochwalił się z jakim okrucieństwem zabił porwaną dziewczynkę.

Morderca

Kirsten miała 8 lat kiedy była ostatnio widziana w swojej rodzinnej rezydencji 1100 Jet Drive w Midwest City w stanie Oklahoma 13 maja 1997 roku. Dziewczynka spała w swojej sypialni ze swoją młodszą o kilka lat siostrą.

Matka następnego dnia rankiem około godziny 6:30 zajrzała do sypialni córek i odkryła, iż Kirsten nigdzie nie ma. Natomiast okno do sypialni dziewczynek było szeroko otwarte, a na parapecie były ślady krwi. Krew znajdowała się również przy ogrodzeniu. Przerażona kobieta natychmiast powiadomiła policję o zniknięciu córki. Na podwórku śledczy znaleźli ślady krwi i poplamioną krwią bieliznę Kirsten.

Władze od samego początku nie miały żadnych wątpliwości co do tego, iż Kirsten została skrzywdzona przez kogoś bliskiego, być może krewnego, ponieważ nie wierzyli, iż obcy człowiek byłby w stanie wynieść ją przez okno i przeskoczyć przez ogrodzenie bez walki i hałasu. Kilka bliskich jej osób nie przeszło badań wariografem po jej zniknięciu, ale nie było wystarczających dowodów, aby kogokolwiek oskarżyć.

Narkotyki

Podczas śledztwa na jaw wychodziły nowe fakty natomiast okazało się, iż matka Kirsten handlowała narkotykami. Kobieta w trakcie przesłuchania powiedziała, iż jest przekonana, iż jej córkę skrzywdził ktoś, kogo zna, być może ktoś związany z kulturą narkotykową.

W październiku 2015 roku nastąpił przełom w sprawie. Anthony Joseph Palma stał się głównym podejrzanym o porwanie i morderstwo 8-letniej Kirsten. Mężczyzna mieszkał dwa domy dalej od domu Kirsten w momencie jej zaginięcia i w przeszłości był podejrzany o molestowanie dzieci.

Palma już kilka lat wcześniej był zatrzymany za włamanie do domu kobiety i napaść na nią w 1982 roku. W 1979 lub 1980 roku wykorzystał seksualnie również ośmioletnią dziewczynkę w podobnym sposób do zaginięcia Kirsten: włamał się do sypialni dziewczynki przez jej okno pewnej nocy i molestował ją.

Policjanci, którzy zareagowali na miejsce zdarzenia, zauważyli jego ciężarówkę zaparkowaną w pobliżu miejsca zamieszkania molestowanej dziewczyny, a on znał ofiarę… Spotykał się z jej starszą siostrą. Nie postawiono mu zarzutów w tej sprawie z powodu braku dowodów. W 1998 roku kobieta, która mieszkała z Palmą, oskarżyła go o odurzenie jej narkotykami i gwałt; W tej sprawie również nie postawiono mu zarzutów.

Wiele lat trzeba było czekać, żeby śledczy udowodnili mu winę. Władze dopasowały jego DNA do krwi znalezionej na parapecie sypialni Kirsten i na jej bieliźnie. Test DNA potwierdził ich przypuszczenia. Kirsten została porwana w celu napaści seksualnej i zamordowana niedługo po porwaniu.

zdjęcie ze strony Sąsiad z piekła rodem i porwanie Kirsten Hatfield • Morbidologia (morbidology.com)

Prokuratura przedstawiła dowody DNA podczas procesu Palmy w październiku 2017 r. i wówczas został skazany za morderstwo pierwszego stopnia. Utrzymywał, iż jest niewinny, ale został uznany winnym morderstwa i skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. W styczniu 2019 roku Palma został zamordowany w więzieniu przez współwięźnia, któremu się pochwalił w jak okrutny sposób zabił 8-letnią Kristen. Ciała dziewczynki nigdy nie odnaleziono.

Źródło:

Morderca dzieci pobity i uduszony na śmierć w celi więziennej w Oklahomie – Newsweek

Kirsten Renee Hatfield − Projekt Charley (charleyproject.org)

Sąsiad z piekła rodem i porwanie Kirsten Hatfield • Morbidologia (morbidology.com)

Man convicted of sexually assaulting and murdering girl, 8, is killed in prison by his cellmate | Daily Mail Online

Idź do oryginalnego materiału