18 i 22 - tyle lat mają mężczyźni zatrzymani przez krotoszyńską policję. Obaj usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych.
"Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek, 23 czerwca br. około godziny 15:00 w miejscowości Zduny. Policjanci Wydziału Kryminalnego z Krotoszyna, bazując na własnych ustaleniach operacyjnych, zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Kobylin. Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze ujawnili przy nim susz roślinny o wadze 4,06 grama brutto. Kolejne uderzenie w podziemie narkotykowe miało miejsce w czwartek, 25 czerwca br. Około godziny 2:30 w nocy, patrol Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego podjął interwencję wobec 18-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. W trakcie czynności okazało się, iż nastolatek posiada przy sobie zróżnicowany asortyment substancji zabronionych. Policjanci zabezpieczyli łącznie: 7,13 grama brutto suszu roślinnego, 4,09 grama brutto substancji krystalicznej, 2,78 grama brutto białego proszku" - poinformowała krotoszyńska komenda.
Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, do których się przyznali. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor:















English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·