Marzysz o założeniu policyjnego munduru? Spróbuj swoich sił!

2 miesięcy temu

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w policji. 26 października w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji będzie można sprawdzić osobiście, jakie wymagania stawiane są kandydatom i zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać na teście sprawności fizycznej.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi działania informacyjne, dające możliwość poznania specyfiki i charakteru służby w policji. Wszystko z myślą o potrzebach młodych ludzi – absolwentów szkół średnich, planujących związać swoją drogę zawodową z policją, a także o wszystkich innych osobach, które chcą zasilić szeregi formacji i sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby.

Fot. WKP w Katowicach

Podczas zajęć organizowanych przez katowicką komendę, zainteresowani mają możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego, jakim jest test sprawności fizycznej. Przystąpienie do niego pozwoli zainteresowanym sprawdzić swoje umiejętności i kondycję fizyczną, ale także zdiagnozować ewentualne elementy wymagające poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w policji.

Zajęcia prowadzą instruktorzy z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Będą one odbywać się do końca roku – 26 października, 23 listopada oraz 21 grudnia w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ulicy Koszarowej 17. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl. Termin i godzina spotkania zostaną ustalone indywidualnie po zgłoszeniu mailowym i będą zależne od ilości zgłoszeń.

Idź do oryginalnego materiału