Małgorzata Galaj zniknęła bez śladu w 1995 roku na terenie Niemiec gdzie od jakiegoś czasu przebywała… Walizka ze zwłokami!
W sierpniu 1997 roku znaleziono walizkę, która była obciążona kilkoma dużymi kamieniami. W środku znajdowało się ciało. Makabryczne znalezisko zostało tam umieszczone około tygodnia lub dwóch tygodni wcześniej. Dopiero pod koniec 2010 roku DNA potwierdziło, iż zamordowaną kobietą jest Małgorzata Galaj. Polka, która zaginęła w 1995 roku – dwa lata przed znalezieniem ciała w Neyetalsperre.
Małgorzata Galaj
Małgorzata Galaj jako dziecko została oddana do adopcji. Już jako osoba dorosła aktywnie poszukała swoich biologicznych rodziców, niestety bez skutecznie. Sama była mamą i bardzo kochała swoje dzieci. Jednak w 1995 roku przepadła bez śladu. Poszukiwania trwały krótko, jednak nie przyniosły oczekiwanego efekty, a z czasem o tej sprawie bardzo gwałtownie ucichło.
Po kobiecie nie było najmniejszego śladu. Później jednak okazało się, iż Małgorzata była widziana w Polsce dwa lata po zaginięciu w towarzystwie podejrzanych mężczyzn, których najwyraźniej się bała. W tłumie wypatrzyła ją przyjaciółka, więc nie mogło być mowy o pomyłce. Co robiła w Polsce? Tego niestety nie udało się ustalić.
Odnalezienie ciała
3 sierpnia 1997 roku dwoje nastolatków znalazło kobiece szczątki w dużej walizce podróżnej w rejonie ściany zapory w Neyetalsperre. Zamordowana kobieta była ubrana w majtki i podkoszulek, na głowie miała opaskę. Walizka była obciążona kilkoma dużymi kamieniami.
Nastolatkowie natychmiast powiadomili policję o przerażającym odkryciu. Z ustaleń śledczych wynikało, iż ciało kobiety znajdowało się w wodzie prawdopodobnie jeden do dwóch tygodni przed znalezieniem. Tożsamość zamordowanej dla śledczych przez dłuższy czas była tajemnicą. Według patologów śmierć nastąpiła przez uduszenie.
Śledztwo
Ustalono, iż kobieta miała kilka blizn na lewym przedramieniu, wskazujących na próby samobójcze. W trakcie szeroko zakrojonego śledztwa odzież i walizka zostały opublikowane w mediach. Jednak ani przedmiotów, ani ciała nie udało się zidentyfikować. Niestety choćby rekonstrukcja twarzy nie dostarczyła śledczym decydującej wskazówki.
Tożsamość zamordowanej kobiety dla śledczych pozostawała ogromną zagadką, aż do końca roku 2010.
Dzięki nowej analizie DNA zamordowana kobieta została zidentyfikowana jako 33-letnia obywatelka Polski Małgorzata Galaj, która zaginęła w 1995 roku. Ustalono, iż przed zaginięciem bywała w Niemczech.
Z ustaleń śledczych wynika, iż 33-letnia Polka, która najwyraźniej działała w Niemczech pod nazwiskiem “Frau Beate” w dzielnicy czerwonych latarni, przeżyła kilka prób samobójczych, zanim została zamordowana.
Świadkowie
Wkrótce po znalezieniu ciała zgłosili się świadkowie, twierdząc, iż kilka tygodni wcześniej widzieli mężczyznę niosącego torbę na wózku ręcznym nad tamą Neyet.
Po identyfikacji ciała śledczy odkryli, iż Małgorzata ostatni raz była widziana przez dawną szkolną koleżankę w Polsce w czerwcu 1997 roku. W tym czasie była w towarzystwie dwóch tajemniczych mężczyzn Polaka i Niemca, którzy prawdopodobnie byli jej alfonsami i zmuszali ją do prostytucji. Jeden z mężczyzn miał na imię Olaf, imiona drugiego nie udało się ustalić.
Małgorzata Galaj podczas przypadkowego spotkania powiedziała przyjaciółce, iż w Niemczech jest znana jako “Frau Beate”. 33-latka zostawiła wtedy swojej przyjaciółce swój numer telefonu, ale gwałtownie ten numer był nieaktywny. Przyjaciółka zeznała, iż mężczyźni mieli ogromny wpływ na Małgorzatę, która wyglądała na zastraszoną.
Śledczy wciąż szukają odpowiedzi na pytania kim byli mężczyźni, którzy w Polsce towarzyszyli Małgorzacie oraz czy to oni zamordowali 33-latkę.
Za pomoc w rozwiązaniu sprawy jest oferowana nagroda pieniężna w wysokości 3000 euro.
Odpowiednie informacje można przekazać Wydział Dochodzeń Kryminalnych 11, dzwoniąc pod numer 0221/229-0 lub wysyłając e-mail na adres [email protected]. (LF) (oh-08.01.2014 22:00)
Źródło: Oberberg-Heute.de / News / Sprawa morderstwa “walizka trupa” – Kripo zawiesza nagrodę
Małgorzata Galaj – Polska | Niezidentyfikowana wiki | Fandom