"Łowca nastolatek" skazany

1 miesiąc temu

Na 15 lat więzienia został skazany w czwartek Krystian W., określany przez media jako "łowca nastolatek", przez sąd w Wejherowie m.in. za przestępstwa seksualne wobec nastoletnich i nieletnich dziewcząt. Były szef Zatoki Sztuki w Sopocie - Marcin T. usłyszał wyrok 6 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.


Rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku Mariusz Kaźmierczak poinformował PAP, iż w czwartek przed Sądem Rejonowym w Wejherowie zapadł wyrok w sprawie przeciwko Krystianowi W. ps. Krystek oraz czterem innym osobom. Z uwagi na charakter sprawy proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Jak powiedział PAP sędzia Kaźmierczak, Krystian W. został skazany na 15 lat więzienia, 12 tys. zł grzywny, dożywotni zakaz pracy i opieki nad nieletnimi, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych przez pięć lat oraz na kary zadośćuczynienia.

Były szef Zatoki Sztuki w Sopocie Marcin T. usłyszał wyrok 6 lat więzienia za popełnienie pięciu przestępstw przeciwko wolności seksualnej. Mężczyzna ma też 10-letni zakaz zajmowania stanowisk związanych z opieką nad dziećmi oraz zadośćuczynienie.

Pozostali trzej oskarżeni usłyszeli wyroki od roku i trzech miesięcy do dwóch lat pozbawienia wolności. Czwartkowy wyrok jest nieprawomocny.

"Łowca nastolatek" usłyszał wyrok

Z uwagi, iż Krystian W. dopuszczał się przestępstw wobec nieletnich dziewcząt media określały go jako "łowca nastolatek".

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oskarżyła Krystiana W. oraz cztery inne osoby m.in. o czyny o charakterze seksualnym.

Krystianowi W. zarzucono popełnienie 65 przestępstw (w tym 40 o charakterze seksualnym) na szkodę 35 pokrzywdzonych oraz na szkodę banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych. Według aktu oskarżenia, W. dopuścił się gwałtów oraz współżycia z dziewczętami poniżej 15. roku życia.

Pokrzywdzonych ponad 30 kobiet

Pokrzywdzone zostały co najmniej 33 kobiety, z czego większość nie była pełnoletnia, a pięć nie miało ukończonych choćby 15 lat.

Krystian W. na etapie śledztwa nie przyznawał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw.

Sprawę "łowcy nastolatek" media opisywały od 2015 r. Po samobójstwie 14-letniej Anaid pojawiły się publikacje, które wskazywały, iż dziewczyna została przed śmiercią zgwałcona.

Dziennikarskie śledztwo w sprawie śmierci nastolatki zainicjował "Reporter - Magazyn Kryminalny", które odkryło inne poszkodowane nastolatki i młode kobiety. Wówczas połączono też działalność "łowcy nastolatek" z sopocką Zatoką Sztuki, gdzie "Krystek" dorabiał.

Śledztwo w sprawie przestępstw mężczyzny wszczęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która oskarżyła go o 65 przestępstw.

Źródło: Krzysztof Wójcik/ kszy/ mhr/ PAP

Idź do oryginalnego materiału