Łódzkie. 50-letni mężczyzna podpalił swoją żonę. Grozi mu dożywocie

1 tydzień temu
Policjanci z Koluszek (woj. łódzkie) zatrzymali 50-latka, który podpalił swoją żonę. Mężczyzna trafił do aresztu i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywotnie więzienie.
Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek 3 maja po godzinie 16:00. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji z siedzibą w Koluszkach (województwo łódzkie) otrzymał zgłoszenie dotyczące oblania benzyną kobiety.
REKLAMA






Zobacz wideo Podejrzany o brutalny atak w metrze z użyciem pistoletu pneumatycznego tymczasowo aresztowany



Dramat w Koluszkach. Mężczyzna oblał benzyną swoją żonę, a następnie podpalił
Na jednej z posesji w gminie Koluszki 50-letni mężczyzna oblał benzyną, a następnie podpalił 52-letnią żonę. Kobiecie udzielili pomocy ratownicy medyczni. Następnie została przetransportowana do szpitala. Na miejscu znajdował się sprawca, który w pewnym momencie zaczął uciekać przed funkcjonariuszami, ale został natychmiast zatrzymany. Jak podaje portal i.pl, 50-latek był pod wpływem alkoholu.
Prokuratura przedstawiła mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. "Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi choćby dożywotnie więzienie" - czytamy w policyjnym komunikacie. Śledztwo w sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Brzezinach.


Jesteś świadkiem przemocy lub masz podejrzenia, iż komuś dzieje się krzywda?
Osoby, które mieszkają w sąsiedztwie osób, które podejrzewają o stosowanie przemocy, powinny pomóc potencjalnym ofiarom na kilka sposobów. Warto reagować zwłaszcza wtedy, gdy: słyszysz awantury, krzyki, płacz lub nietypowe hałasy. Świadkowie przemocy mogą porozmawiać z osobą krzywdzoną i zaoferować jej pomoc lub bezpośrednio zgłosić swoje podejrzenia na policję, do Ośrodka Pomocy Społecznej lub na "Niebieską Linię", dzwoniąc pod numer 800 12 00 02. Warto pamiętać, iż osoba krzywdzona często kryje sprawcę ze wstydu lub strachu - to jednak nie powinno zniechęcać do działania.
"Namawiamy do przyjrzenia się takim sytuacjom i udzielenia pomocy w celu przerwania przemocy. Weźmiesz wtedy udział w bardzo ważnym etapie przeciwdziałania przemocy - w interwencji. Twoja interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo" - apeluje "Niebieska Linia".
Idź do oryginalnego materiału