Ku przestrodze. Uwierzyła, iż zgromadzone przez nią w banku pieniądze są fałszywe. Seniorka straciła swoje oszczędności

1 rok temu

Znaczną sumę pieniędzy straciła we wtorek, 14 marca starsza kobieta, mieszkanka Ostrołęki. Seniorka padła ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Fałszywemu funkcjonariuszowi kobieta przekazała swoje oszczędności.

We wtorek, 14 marca do dyżurnego ostrołęckich policjantów zgłosiła się 67 – letnia mieszkanka Ostrołęki, która powiadomiła o oszustwie metodą na policjanta. Opowiedziała, iż na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który powiedział, iż jej pracownikiem poczty i dostarczy jej dwa listy polecone.

– W krótkim czasie po zakończonej rozmowie ostrołęczanka odebrała kolejny telefon. Tym razem zadzwonił do niej mężczyzna, który przedstawił się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, dodał, iż pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce. Przekazał 67-latce informację, iż w Ostrołęce są prowadzone działania w zakresie zapobiegania włamaniom do domów i właśnie dom ostrołęczanki został wytypowany przez złodziei do włamania – relacjonuje Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Rozmówca zapytał również o trzymane w domu oszczędności. Kobieta powiedziała, iż w domu takich nie posiada, ale ma 20 tysięcy w banku.

– Podszywający się pod policjanta oszust odpowiedział, iż jej pieniądze w banku są fałszywe i aby uniknąć ich utraty powinna je wypłacić i mu przekazać – dodaje rzecznik policji.

Kobieta zgodziła się na polecenia wydawane przez fałszywego funkcjonariusza i przekazała pieniądze obcemu mężczyźnie…

ren

Idź do oryginalnego materiału