Kolejne włamanie i oszustwo! Myślała, iż pomaga koleżance...

egarwolin.pl 9 miesięcy temu
Była przekonana, iż pomaga koleżance. Okazało się, iż doszło do włamania na konto w portalu społecznościowym i jej pieniądze wypłacił oszust na drugim końcu Polski. Mieszkanka powiatu garwolińskiego straciła 2 tys. zł. Kilka dni temu do garwolińskiej komendy zgłosiła się kobieta, która przekazała, iż ktoś włamał się na jej konto na popularnym portalu społecznościowym.
– Oszust podszył się pod zgłaszającą i wysłał do jej znajomych prośby o wsparcie finansowe poprzez przesłanie kodów do szybkich płatności. Jedna z osób myśląc, iż wiadomość pochodzi od prawdziwego nadawcy, przesłała kod tracąc w ten sposób 2 tys. zł. Gotówka została wypłacona z bankomatu przez nieznaną osobę w województwie podkarpackim – informuje podkom. Małgorzata Pychner, asystent ds. prasowo-informacyjnych komendanta powiatowego policji w Garwolinie.
Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o ostrożność. – Zanim zdecydujemy się pomóc znajomej osobie, skontaktujmy się z nią i ustalmy, czy faktycznie potrzebuje wsparcia. Nie zapominajmy też o tym, aby przy zatwierdzaniu płatności sprawdzić, gdzie jest dokonywana. jeżeli spodziewamy się transakcji na terenie naszego miasta, nie akcep
Idź do oryginalnego materiału