Jasny komunikat dla Lidla i Aldiego: Sądy nie pozostawiają pytań bez odpowiedzi

prawica.net 1 miesiąc temu

Niektórym klientom Aldi Süd i Lidl już niedługo łatwiej będzie skorzystać z usługi, która od dawna powinna być standardem. Na niektórych rynkach obu sieci dyskontowych zwrot starego sprzętu elektrycznego przebiega raczej słabo. Sądy położyły temu kres i jasno dały do ​​zrozumienia, na co klienci muszą zwracać uwagę.

Odbiór elektrośmieci jest obowiązkowy: sądy są przeciwko Aldi i Lidlowi

Od 2022 r. pytanie jest adekwatnie jasne: supermarkety Po osiągnięciu określonego rozmiaru musisz zaakceptować małe urządzenia elektryczne, które już nie działają lub po prostu nie są już potrzebne. Konsumenci powinni Elektroodpady można łatwo oddać do punktów zbiórki, ponieważ zmiana prawa wymagała od prawie dwóch lat.

Według niemieckiej pomocy na ochronę środowiska (DUH). Ale nie wszyscy się tego trzymają. Mówi się, iż oddziały Aldi Süd i Lidl odmówiły przyjęcia podczas testów starego sprzętu elektrycznego. Dwa Rynki Aldiego przetestowałem DUH, z którego ktoś nie przyjął złomu elektronicznego. W Lidlu dwóch na pięciu odmówiło sprawdzone oddziały pod kątem zgodności z wymogami prawnymi.

DUH podjął działania prawne przeciwko obu firmom w dwóch sądach – i wygrał. “To jest Akt oskarżenia„Aldi Süd i Lidl muszą najpierw zostać zmuszone przez sąd do wywiązania się z prawnego obowiązku odbioru odpadów elektronicznych” – mówi szefowa DUH Barbara Metz (źródło: dpa via FAZ). Według niej toczą się dwa inne postępowania wszczęte przez DUH, jedno przeciwko Aldi Nord i drugie przeciwko Netto.

Co jeszcze musisz wiedzieć, jeżeli chcesz pozbyć się starych urządzeń elektrycznych:

Aldi Południe zapowiedział już, iż będzie stosować się do wytycznych. Jedną z nich była sprawa, która zakończyła się w sądzie Indywidualny przypadek, w którym obowiązek odbioru „nie przebiegł sprawnie”.– mówi dyskont.

Lidla ma, zdaniem FAZ, obowiązującą procedurę nie wyrażone. Zaznaczamy jednak, iż generalnie przyjmujemy odpady elektroniczne i stare urządzenia. „Aby zapewnić o tym informację, w oddziałach głównego strumienia klientów na stałe zainstalowano tablicę” – mówi Lidl.

O czym powinni wiedzieć klienci oddający odpady elektroniczne do sklepów Aldi, Lidl & Co

W zasadzie to dotyczy obowiązek bezpłatnego zwrotu do starych urządzeń elektrycznych dla supermarketów o powierzchni sprzedaży 800 metrów kwadratowych i więcej. Zależy to również od wielkości urządzeń. Do długości krawędzi 25 cm Wszystkie urządzenia elektryczne można wyrzucać w supermarketach. Należy zadbać o prawidłową utylizację i recykling oraz stworzyć odpowiednią okazję do oddania urządzeń.

Większe urządzenia Jednak w przypadku telewizorów rynki muszą je zaakceptować tylko wtedy, gdy same sprzedają lokalnie porównywalne urządzenia W zamian klienci kupują nowe urządzenie. Odpowiada to mniej więcej wymaganiom dotyczącym odbioru starych urządzeń w przypadku zakupu porównywalnych urządzeń w Internecie.

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Idź do oryginalnego materiału