Jaką elektronikę do domu wybrać?

3 tygodni temu

Elektronika dla domu – inteligentne urządzenia, które ułatwią codzienne obowiązki

Inteligentny dom to przede wszystkim szereg współpracujących ze sobą urządzeń. Wyposażenie domu w Systemy Smart Home przynosi domownikom wiele korzyści, zapewniając przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Inteligentne urządzenia wyręczają z wykonywania codziennych obowiązków, pozwalając oszczędzać pieniądze. Jaka elektronika dla domu jest najbardziej popularna wśród użytkowników? Szczegóły poniżej.

System Smart Home podnosi nasz komfort życia, gdyż dzięki jego funkcjonalności wielu rzeczy nie musimy już wykonywać samodzielnie. Inteligentna instalacja domowa, reagując na zmieniające się warunki, uruchamia automatykę, która nie tylko zamyka i otwiera okna, ale też włącza światło, steruje odbiornikami elektrycznymi, regulując temperaturę powietrza wewnątrz.

System Inteligentnego Domu dla Twojego komfortu

Warto dodać, iż Dzięki systemowi Smart Home możemy też oszczędzić pieniądze. Inteligentny dom wiąże się z redukcją kosztów związanych z zużyciem energii elektrycznej i ogrzewaniem. Funkcja Smart zabezpiecza także zainstalowane sprzęty przed awariami, do których może dojść na skutek przepięcia czy zalania. To wszystko sprawia, iż właściciele inteligentnych domów są o wiele mniej zestresowani w porównaniu z osobami niekorzystającymi z systemów Smart.

Funkcjonalność Systemów Smart

Inteligentne systemy zabezpieczające domowników oraz ich mienie przed pożarem, włamaniem, i innymi niebezpieczeństwami, cieszą się stale rosnącą popularnością wśród klientów. W pierwszej kolejności sięgają po nie użytkownicy dbający o bezpieczeństwo swojej posesji. Niesłabnącym zainteresowaniem użytkowników cieszą się także elementy sterujące temperaturą w domu, kolejne są różnego typu czujniki oraz inteligentne oświetlenie i gniazda elektryczne. W 2019 roku do najpopularniejszych urządzeń typu smart zaliczono inteligenty alarm, inteligentne czujniki otwartego okna lub czadu oraz sterowanie ogrzewaniem.

Monitoring i inteligentny alarm

Automatyczne systemy Smart, w jakie można wyposażyć inteligentny dom, to przede wszystkim te odpowiedzialne zarówno za bezpieczeństwo domowników jak i mienia. Dzięki instalacji alarmowej połączonej z monitoringiem wideo np. kamera xiaomi możliwy jest podgląd na żywo całej posesji. Przy wykryciu niebezpieczeństwa, jakim może być próba włamania, system automatycznie włącza oświetlenie i sygnalizację alarmową, zaś do właściciela zostaje wysłane powiadomienie. Dla zwiększenia skuteczności, można ją tak skonfigurować, aby o próbie włamania była informowana także ochrona jak również zaufane osoby znajdujące się w pobliżu.

Detektory i czujniki w systemach Smart Home

Do równie popularnych systemów Smart Home należą wszelkiego typu czujniki i detektory. Dla zwiększenia stopnia ochrony domu i przebywających w nim domowników można rozlokować w pomieszczeniach czujniki umożliwiające zdalną kontrolę poziomu wilgoci, gazu, czadu, zadymienia czy dwutlenku węgla. Tego rodzaju detektory pozwalają skutecznie zapobiec zalaniu poprzez automatyczne zamknięcie głównego wodnego elektrozaworu.

Detektor skutecznie zapobiega powstaniu pożaru. jeżeli do tego dochodzi, uruchamiany jest alarm wraz z wysyłką powiadomień do właściciela oraz odpowiednich służb. Inteligentne detektory informują także o ryzyku zatrucia tlenkiem węgla. Inteligentne sterowanie oknami współpracują z czujnikami zadymienia lub czadu. jeżeli dochodzi do przekroczenia dopuszczalnych wartości stężenia, system natychmiast otworzy okna w celu przewietrzenia pomieszczeń. Ponadto, właściciel otrzyma powiadomienie alarmowe o tym zdarzeniu.

Idź do oryginalnego materiału