Grzegorz Borys był poszukiwany od 20 października za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego 6-letniego syna. Wystawiono za nim także czerwoną notę Interpolu. Po kilkunastu dniach poszukiwań zwłoki mężczyzny wyłoniono ze zbiornika Lepusz niedaleko bloku, w którym doszło do zbrodni.
REKLAMA
Zobacz wideo
Marcin Kącki o Mentzenie: Nie wiadomo, czy jest Lordem Vaderem, czy Skywalkerem w tej Nowej Nadziei
Kilka godzin po znalezieniu ciała mężczyzny w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia zwłok. Widać na nich m.in. moment wyciągania mężczyzny z wody oraz jego twarz. Sprawą opublikowanych w sieci fotografii zajmuje się wydział ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
"Krótko po odnalezieniu ciała funkcjonariusze różnych służb zaczęli przesyłać do siebie zdjęcia zwłok wykonanych telefonami komórkowymi. Zdjęcia pojawiły się też na wewnętrznych, nieoficjalnych grupach na komunikatorach, z jakich korzystają mundurowi. Jedno zdjęcie zostało wykonane przez osobę z łódki i pokazuje leżące przy brzegu zwłoki. Widać też na nim, jak drugi wojskowy kieruje aparat w stronę twarzy zmarłego. Drugie zdjęcie, które wyciekło, pokazuje właśnie zbliżenie na twarz Grzegorza Borysa" - informował Paweł Wojciechowski z "Gazety Wyborczej".
Jak zginął Grzegorz Borys?
Gdańska prokuratura poinformowała we wtorek, iż "bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było utonięcie". Do zgonu Grzegorza Borysa doszło ok. dwóch tygodni wcześniej. - Podczas sekcji ujawniono płytkie, powierzchowne rany cięte na udach, przedramionach i szyi (...). Na skroniach ujawniono dwie rany postrzałowe oddane najprawdopodobniej z broni pneumatycznej na sprężony gaz. Rany nie mają związku ze śmiercią - przekazała Polskiej Agencji Prasowej Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Potrzebujesz pomocy?
jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, iż możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-70-2222
Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123
Pod tym linkiem [https://zwjr.pl/z-jakiego-powodu-tutaj-jestes] znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.
jeżeli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.