Hazardowa grupa przestępcza rozbita. Działa w trzech województwach

9 miesięcy temu
Zdjęcie: (Fot. KAS)


Organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali, w których je urządzano, grozi kara administracyjna - sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu. Na terenie woj. podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 190 nielegalnych automatów i zatrzymali 10 osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej, związanej z grami hazardowymi.


Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem.

Na terenie woj. podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego zatrzymano 10 osób zaangażowanych w przestępczy proceder.

Nielegalna grupa przestępcza

Zabezpieczono 190 nielegalnych automatów do gier, 270 tys. zł w gotówce, dokumentację finansową oraz ruchomości warte 225 tys. zł.

W ostatnich dniach funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali 10 osób na terenie woj. podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego. To osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w ramach której czerpano korzyści z nielegalnej działalności związanej z grami hazardowymi, i kierowanie nią. Poszczególne osoby odpowiedzialne były za poszukiwanie nowych lokali, zatrudnianie pracowników, logistykę i rozliczenia finansowe.
Idź do oryginalnego materiału