Handel ludźmi jako rodzaj działań przestępczości zorganizowanej

1 miesiąc temu
Handel ludźmi, zwany również handlem żywym towarem. Ta nazwa niewątpliwie jest współczesną formą niewolnictwa. Niestety, istnieje ogromne niedopowiedzenie w społeczeństwie odnośnie skali i zagrożeń wynikających z tego zjawiska.

Handel ludźmi

Początkowo pod tym pojęciem rozumiano wyłącznie handel kobietami, które były zmuszanymi do prostytucji. Jednak ofiarami są również dzieci, mężczyźni niezależnie od wieku. Ofiary doświadczają przemocy, co jest dla nich ogromnym obciążeniem fizycznym i psychicznym.

Ofiary handlu żywym towarem w efekcie traumatycznych przeżyć często doświadczają depresji lub nie radząc sobie z zaistniałą sytuacją popadają w różne formy uzależnień. Przetrzymywane osoby mimo swojej woli są zmuszane do różnych rodzajów pracy i często płacąc za to największą cenę w swoim życiu.

Drodzy czytelnicy w imieniu naszym i studentki Pani Patrycji piątego roku studiów na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu prosimy o wypełnienie ankiety. Całkowicie anonimowo. Tematem jej pracy naukowej jest właśnie handel ludźmi jako rodzaj działań przestępczości zorganizowanej.

Pixabay.com

Niestety, istnieje ogromne niedopowiedzenie w społeczeństwie odnośnie skali i zagrożeń wynikających z tego zjawiska. Priorytetowym celem Pani Patrycji jest zrozumienie rzeczywistej świadomości społecznej na ten temat oraz opracowanie badań mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa obywateli i opracowanie strategii z tym związanych.

Ankieta stanowi fundamentalny element badań Pani Patrycji. Działania te mają potencjał znacznego zwiększenia liczby respondentów, co w konsekwencji może istotnie wpłynąć na ostateczne rezultaty badania.

Link do ankiety google: https://forms.gle/qh4f6sDdyajc653g6

Wszystkim z całego serca dziękujemy za wypełnienie ankiety i tak ogromną pomoc dla Pani Patrycji.

Idź do oryginalnego materiału