Hajnowscy policjanci zatrzymali 39-letniego włamywacza i jego 14-letniego wspólnika

1 rok temu

Hajnowscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego między innymi o kradzież z włamaniem do domku letniskowego w gminie Kleszczele. Jego wspólnikiem był 14-letni chłopiec

Dzielnicowy z Czeremchy, wspólnie z hajnowskimi policjantami, zatrzymał 39-latka i jego 14-letniego wspólnika podejrzanych o włamanie i kradzieże.

Do tych zdarzeń dochodziło od początku marca, w gminie Kleszczele. Z ustaleń policjantów wynika, iż mężczyźni wybili szybę i przez okno weszli do domku letniskowego.

Ich łupem padły 4 poroża jeleni i poroże łosia. Dodatkowo sprawcy ukradli 2 butelki whisky oraz 4 butelki wódki. Pokrzywdzony oszacował łączne straty na 1400 złotych.

Kilka dni po zdarzeniu sprawcy wrócili w to samo miejsce. Tym razem ukradli skórę dzika i 2 butelki wódki, a z budynku gospodarczego wynieśli szpadel i siekierę. Wartość skradzionych rzeczy oszacowano na około 600 złotych.

Hajnowscy kryminalni ustalili również, iż 39 i 14-latek odpowiadają także za kradzież 17 500 złotych z jednego z domów w gminie Kleszczele. Kiedy starszy z nich pił alkohol z pokrzywdzonym, w tym czasie, nastolatek przeszukiwał mieszkanie. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

39-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i dwa zarzuty kradzieży. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast o losie 14-latka zdecyduje sąd rodzinny.

Idź do oryginalnego materiału