Funkcjonariusze Służby Więziennej pomogli poszkodowanym w wypadku

7 miesięcy temu

Jako jedni z pierwszych, nim przybyły na miejsce służby ratunkowe pomocy poszkodowanej i jej dzieciom udzielili funkcjonariusze Służby Więziennej.

Funkcjonariusze w służbie jak i poza służbą powinni zachowywać się w sposób praworządny, odpowiadający godności funkcjonariusza publicznego oraz dbać o społeczny wizerunek Służby Więziennej, podejmując działania służące budowaniu zaufania do niej. Bez wątpienia tak zachowali się funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

Około godz. 13:00 w piątek 1 grudnia, na drodze krajowej nr 30 przed miejscowością Chmieleń doszło do zdarzenia drogowego, w którym zderzyły się tam dwa pojazdy – samochód osobowy z ciężarowym. W zdarzeniu poszkodowana została kierująca samochodem osobowym kobieta oraz dwójka jej dzieci.

Jako jedni z pierwszych, nim przybyły na miejsce służby ratunkowe pomocy poszkodowanej i jej dzieciom udzielili funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy tego dnia wracali po zrealizowanym konwoju z pobliskiego Zakładu Karnego w Zarębie. Postawa funkcjonariuszy jest powodem do dumy, cieszy fakt, iż także w różnorodnych sytuacjach poza aresztem śledczym funkcjonariusze wykazują się profesjonalizmem.

-/Tekst: st. szer. Urszula Marciniak AS Jel. Góra/-

Idź do oryginalnego materiału