Czujność nastoletniego kielczanina i szybkie działanie służb

1 miesiąc temu
Zdjęcie: Czujność nastoletniego kielczanina i szybkie działanie służb


16-letni kielczanin uratował życie poznanego w sieci internauty. Powiadomił policję, iż kolega prawdopodobnie przechodzi kryzys emocjonalny. Interwencję podjęli natychmiast funkcjonariusze z Kielc, Łaska i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Warszawie. Dzięki ich współdziałaniu zostało ustalone miejsce zamieszkania młodego internauty. Podczas wymiany korespondencji dał on do zrozumienia kielczaninowi, iż może podjąć dramatyczną decyzję.

Jak informuje Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach – w środę (7 sierpnia), kilkanaście minut po godz. 5.00 z dyżurnym kieleckiej jednostki skontaktował się 16-latek. Chłopiec mówił, iż na jednej z internetowych platform rozmawiał kilka godzin z innym nastolatkiem, który dał do zrozumienia, iż chce odebrać sobie życie.

Młody kielczanin próbował go odwieść od tak dramatycznych myśli, jednak gdy zorientował się, iż jest to nieskuteczne, a jego rozmówca stał się niedostępny, powiadomił policję. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu IV w Kielcach, którzy posiadali tylko tzw. nick internetowego rozmówcy. Nawiązali kontakt z funkcjonariuszami z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Warszawie, którzy ustalili, skąd pochodzi nastolatek. Jak się okazało, to mieszkaniec powiatu łaskiego. Policja dotarła do niego na czas. Dzięki skutecznej współpracy funkcjonariuszy i czujności 16-letniego kielczanina, nastolatek trafił pod opiekę lekarzy.

Myśli samobójcze mogą dotknąć każdego, niezależnie od wieku, dochodów czy sytuacji rodzinnej. To stan, którego nie wolno bagatelizować. By zapobiec nieszczęściu należy skontaktować się z najbliższą Poradnią Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej lub skorzystać z telefonów zaufania.

– 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo

– 116 123 – Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych

– 800 70 22 22 – Całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym Fundacji ITAKA

– 800 080 222 – Całodobowa Bezpłatna Infolinia dla Dzieci i Młodzieży, Rodziców oraz Nauczycieli.

W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, należy pilnie zadzwonić na numer alarmowy 112.



Idź do oryginalnego materiału