Areszt za narkotyki wobec 20-latka

wirtualnyregion.eu 4 godzin temu

Tymczasowy areszt na 3 miesiące to decyzja Sądu Rejonowego w Słupcy wobec 20-latka, który został zatrzymany przez policjantów z Witkowa podczas rutynowej kontroli drogowej na Starym Rynku w tym mieście. Mężczyzna był pasażerem w aucie w którym policjanci ujawnili ponad 43 gramy substancji psychotropowej 3-CMC i ponad 14 gramów marihuany.

Do zdarzenia doszło 20 czerwca br. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierowcę ze względu na jego nerwowe zachowanie. Postawa ta skłoniła ich do przeprowadzenia dokładniejszej kontroli pojazdu. gwałtownie okazało się, iż powodem stresu młodego mężczyzny były ukryte w samochodzie nielegalne środki.

Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli foliowe woreczki zawierające łącznie ponad 44 gramy 3-CMC (znanego potocznie jako syntetyczny kryształ lub mefedron nowej generacji) i marihuanę. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do szczegółowych badań laboratoryjnych. Biegły toksykolog stwierdził, iż substancja krystaliczna pozwoliłaby na odurzenie ponad 260 osób, a marihuana 24 osób.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Na wniosek policji oraz prokuratury, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Zgodnie z polskim prawem, posiadanie znacznej ilości narkotyków to przestępstwo, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary dla 20-latka zdecyduje sąd po zakończeniu śledztwa i skierowaniu aktu oskarżenia.

Idź do oryginalnego materiału