Alkohol i narkotyki. Podsumowanie podsumowanie policyjnych działań

tvklodzka.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: akcja policji


W dniach od 15 do 21 czerwca 2026 r. dolnośląska policja po raz kolejny przeprowadziła wojewódzkie działania mające na celu wzrost poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja skupiła się na wyeliminowaniu z dróg kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu i/lub środków odurzających.

„Alkohol i Narkotyki” to akcja, która koncentrowała się na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa przez eliminację z ruchu kołowego osób znajdujących się w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem narkotyków.

Podczas przeprowadzonych działań przebadanych zostało 34 tysiące kierujących pojazdami mechanicznym. Spośród przebadanych 56 osób znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Z grona wszystkich przebadanych 81 kierujących poddano badaniu na obecność środków psychoaktywnych. Niestety 12 z nich wykazało wynik pozytywny, co oznacza jazdę w stanie po użyciu narkotyków.

Podczas kontroli dolnośląscy funkcjonariusze zatrzymali 20 kierujących, którzy posiadali aktywny zakaz sądowy oraz 20 kierujących, którym decyzją starosty cofnięto uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Każdy uczestnik ruchu drogowego, w szczególności kierowca, powinien znać przepisy dotyczące odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Zgodnie z obowiązującym prawem, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału