Marcowe bieganie smerfów

Alina Boszczuk i Sergiej Szewczenko – oboje reprezentujący Ostrów Wielkopolskiego – wpisali się na listę zwycięzców Biegu Wiosennego „Smerfna Piątka”. Rywalizacja odbywała się na nieco zmienionej trasie w centrum Kalisza, a bieg ukończyło 230 pasjonatów tej najprostszej i podstawowej formy sportowej aktywności

Od kilku lat „Smerfną Piątkę” organizuje Policyjny Klub Biegacza Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, któremu prezesuje młodszy inspektor Witold Goździelewski, a koordynacją imprezy zajmuje się najbardziej znana policjantka wśród biegaczy, czyli Edyta Marciniak (Galuba). Patronat honorowy sprawują zaś prezydent Kalisza Krystian Kinastowski oraz komendant miejski Policji w Kaliszu, inspektor Dariusz Bieniek.

W tym roku uczestnicy biegu, a było ich ponad 200, rywalizowali na nieco zmienionej trasie w centrum miasta. Niezmienne pozostały zaś start i meta, usytuowane w Parku Miejskim w Alei Walecznych. Zanim wszyscy wyruszyli na trasę, Nikola Pich z Well Fitnes Kalisz przeprowadziła mocną rozgrzewkę przedbiegową, po której można się było śmiało zmagać z dystansem. W gronie startujący były oczywiście i smerfy, i smerfetki, spośród których wybierano tych najbardziej fantazyjnie i bajkowo przebranych, a czekała na nich nagroda specjalna – kolacja w Pałacu Tłokinia.

W tłumie zawodników i zawodniczek znalazł się także prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, który finiszował w dobrej formie na 129. miejscu w klasyfikacji open z czasem 25 minut i 30 sekund. A najszybszy w tym roku był Sergiej Szewczenko z Ostrowa Wielkopolskiego, który pokonał trasę w czasie 15 minut i ośmiu sekund. Dwa pozostałe  miejsca na podium w „generalce” zajęli kaliszanie – drugi był Tomasz Perliński (15:46), a trzeci ubiegłoroczny zwycięzca „Smerfnej Piątki” Kamil Drab (16:00). Wśród pań triumfowała również biegaczka z Ostrowa Wielkopolskiego – Alina Boszczuk, która osiągnęła 17:27. Na drugim miejscu finiszowała Natalia Krawczyk (Kaziki/KKS Kalisz), która wygrała przed rokiem, a trzecia była Olga Kazimirowa (eRka Team MTB Kalisz), która była pierwsza w I Biegu Wiosennym w 2018 roku.

Na podium stawali też zawodnicy i zawodniczki w kilku kategoriach wiekowych. Była też klasyfikacja służb mundurowych. Każdy uczestnik biegu otrzymywał okolicznościowy medal, nagrody odebrali również najmłodszy (Michał Tułacz) oraz najstarszy (Zenon Królik) uczestnik rywalizacji. Oprócz najciekawiej przebranej smerfetki nagrodę specjalną odebrał też zawodnik, który ukończył bieg na miejscu w połowie stawki. Ponieważ sklasyfikowano 230 zawodników i zawodniczek, to nagradzano 115. lokatę, a tę zajął Oskar Napierała. W nagrodę (ufundowaną przez Pałac Tłokinia) pojedzie na wybrany przez siebie weekend do Apartamentów Klifowa w Rewalu. Jednym słowem – warto było biegać w to niedzielne, typowo marcowe południe. Pełne wyniki znajdziecie pod adresem: https://foxter-sport.pl/bieg-wiosenny-smerfna-piatka-2023

(dd)

Autor: Portal zyciekalisza.pl

Marcowe bieganie smerfów - opinie czytelników

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu: Marcowe bieganie smerfów . Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku "zgłoś".